Špatná kvalita střechy, nedostatečné zázemí pro sportovce i návštěvníky, to vše chtějí zástupci sportovního prostředí a kladenské politické reprezentace změnit. „Situace je v současné době neudržitelná. Tento problém řešíme už desítky let a pořád jsme se nikam neposunuli. Proto jsme rádi, že jsme tento problém mohli otevřít na jednání s politickou reprezentací,“ prohlásil Roman Klusák, předseda unie tělovýchovných jednot a sportovních klubů okresu Kladno z regionálního sdružení ČUS.

Nový zimní stadion na Kladně? Je to možné. Právě to tyto plány byly jedním z hlavních důvodů setkání odborníků, které se odehrálo na České unie sportu.

Jako kladenského patriota mě tento problém tíží. Kladenský lední hokej je pro mě srdcová záležitost. Vždy byl známý svojí vynikající prací s mládeží. Na základě vlastních zkušeností vím, že takto velký projekt se neobejde bez podpory státu a celého regionu,“ prohlásil Petr Bendl, poslanec a kandidát na senátora.

Se zástupci největší sportovní organizace se shodl i na tom, že sport je nyní kvůli virové krizi brutálně omezován.

Je to hrozné hlavně proto, že fyzická kondice je objektivně základem zdraví a imunity. Zákazy sportovat ve skutečnosti ženou lidi do nemocí. To je zásadní věc. Úředníci, co ta pravidla vymýšlejí, snad nikdy ani nechodili pěšky, natož aby sportovali,“ tvrdil o jednom z probíraných témat kandidát na senátora.

Sport nesmí živořit. Naopak, stát ho zejména nyní musí výrazně podpořit, aby se lidé nepřestali hýbat. Rád bych, aby se zvýšila státní podpora sportovním a trenérům. Jinak bude nemocných víc. Na to přece jsou vědecké studie, přesné statistiky, každý to ví,“ dodal Bendl. Středočeský předseda ČUS Pavel Suk s ním souhlasí.

„Jasně jsme si říkali, že sport se musí vrátit tam, odkud vzešel. To znamená k lidem dole, do klubů a jednot. Tam je potřeba ho podpořit. Nyní jde o přežití sportu vůbec,“ popisuje jedno z témat rozhovoru šéf středočeského sportu Pavel Suk.

Společně se také shodli na tom, že jednou z klíčových oblastí v rámci sportování na Kladensku jsou hokejoví Rytíři. Právě tam proudí týdně stovky dětí.

Vzhledem k mým předchozím zkušenostem je nutné se zasadit o kooperaci státní správy a samosprávy při financování modernizace kladenského stadionu. Jsem k tomu ihned připraven,“ dodal Bendl.